A Zöldszív

A szível és lélekkel dolgozó kertművelők honlapja. Tudom, hogy ez nagyképű kijelentés, és vallom, hogy ezzel az érzettel érdemes kimenni a kertbe, vagy parkba és nekifogni bármilyen munkához!

A fűnyírás:

Üdvözöllek Téged aki a fűnyírás relytelmeire vagy kiváncsi! Olvasd egy kertésztől gyakorlati tapasztalatait! Örömmel átadom Neked, Te ismeretlen olvasó. 

 Ma hoztam létre ezt az oldalt. Egy fél oldalt írtam mikor mentettem és már nem fogadta el a gép, ez az Én hibám. Bocsánatot kérek kedves olvasó! Az Én bosszúságom meg a Tiéd, és felül fogok emelkedni rajta!- sikerült!


Amikor megállunk a fű vagy gyeptápla szélén vagy épp a gyep közepén, és mondjuk, hogy ezt már megint nyírni kell! - vagy unottan, vagy lelkesen akkor kezdődik a fűnyírás!
Először is előhozzük a fűnyírogépet a garázsból, vagy a fészerből. Mit csinálunk vele először? Ajánlatos a szoknyája alá benézni. Mit látunk? Mire érdemes fókuszálni a tekintetünket? Először arra, hogy ki van-e takarítva. Vagyis a múlt fűvágáskör fordítottunk-e időt a munka befejezésekor, hogy gondosan, előrelátóan egy fadarabbal, vagy faléccel kitisztítsuk, hogy ne most kelljen azzal bajlódni. Tudni illik, hogy a fű, meg a föld keveréke, nehéz, meg a levágott fű útját is bizonyos mértékig leszűkíti. Ha nem csináltuk meg akkor, csináljuk meg most! Aztán a kés élességére érdemes odafigyelni, a tompa, csak a sebességgel vágó él gyakran egy- egy fűcsomót is kiszed. Reszelővel vagy köszörűvel, sajnos negyed óra míg leszedjuk a kést, megcsiszoljuk, és visszarakjuk, jól meghúzzuk. Erre figyeljünk, mert baleset forrás a laza kés! Akkor végre kezdhetjük már a munkát? Nem mert a vágás magasságot ellenőrizzük, vagy beállítjuk. Ha magasabb a fű akkor kétszer kell lenyírni sajnos. 10- 20 cm- es füvet még egyszerre visz a gép, és 30 cm nél már magasabbra kell állítani a fűnyírot. Motoros kaszával is lehet, természetesen sarlóval is meg sima kaszával is lehet füvet kaszálni. Sajnos Én nem tudok, csak sarlózni. Ez már egyéni probléma. Sajnos nekem csak a gép orrának az emelgetése maradt amikor különösen nagy fűvel találkozom. Ez úgy néz ki, hogy egy fél gépnyit előrébb viszem , felemelve az orrát, majd szép óvatosan leeresztem négy kerékre. Ez bizony időrabló, így végig csinálni egy nagyobb fűtáblát, hát az nem piskóta.

Majd elfelejttettem, hogy ajánlatos a területet bejárni, főleg nagyobb fűmagasságnál. A köveket, zsinórókat szedjük össze, jobb hogyha nem a gép találja meg öket, hanem mi. Kivághatja vagy a kést tönkre teszi, zsinórok feltekerednek, és esetleg leálítják a kést. Elég a kuvikkságomból, és a folyamatos munka, baleset mentesség indokolja ezt az elővigyázatosságot.

Végre kezdhetünk füvet nyírni. Én úgy szoktam, hogy a szélén kezdem, szép komotosan megyek a fűnyiró után, nem jó elsietni, mert ronda lessz a fű. Az első kör után egy fél gépszélességel beljebb megyek. Azért csak egy féllel, hogy ne terheljem túl a gépet, és szebb lesz a fű is, meg nem kell annyira odafigyelni a vágás szélességére sem.

Azt hiszem ezzel elmondtam mindent a fűnyírásról. Ha nem kérdezzetek!

Valóban a gép teljesítményéről még nem esett szó. Álltalában a nyírás mennyisége határozza meg a választék bő szerncsére, meg az ember pénztárcája. Érdemes közepes erősségű gépet venni. Vagy kivenni kölcsönzőből, vagy elkérni a szomszédtól, kinek melyik a szimpatikusabb. Az összefogás itt is költség takarékos.

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 2
Heti: 16
Havi: 91
Össz.: 9 876

Látogatottság növelés
Oldal: A fűnyírás fortélyai.
A Zöldszív - © 2008 - 2024 - a-zoldsziv.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »